FAQ

В цьому розділі ми публікуємо відповіді на питання, які часто задають користувачі програмних продуктів 1С. Якщо Ви не знайшли відповіді на питання, що Вас цікавить, напишіть нам на inteltech@inteltech.kiev.ua

Що таке ключ захисту 1С?

Програмні продукти 1С захищені спеціальними ключами. Є два види ключів захисту:

  • локальний ключ для одного користувача, модель HASP HL Basic; він синього кольору, у нього немає вбудованої пам’яті та персонального ID, на ньому не зберігаються параметри та налаштування; такий ключ йде у комплекті з продуктом, який має ліцензію на одне робоче місце. 
  • мережевий клієнтський ключ серії HASP HL Net; він червоного кольору, у нього є внутрішня пам’ять, де зберігається інформація про кількість ліцензій та унікальний ID; у цього ключа є різновиди в залежності від кількості користувачів - на 5, 10, 20, 50, 100, 300 і 500 користувачів; ключ йде з продуктами, в яких є ліцензії на 5 робочих місць, при необхідності додаткових ліцензій ключі постачаються окремо. 
Що таке 1С:Підприємство? Чим відрізняється 1С:Підприємство від 1С:Бухгалтерії?

«1С:Підприємство» – це технологічна платформа для багатьох програмних продуктів «1С». На базі можливостей цієї платформи розроблюються прикладні рішення, які називаються конфігураціями.  Наприклад, «1С:Управління торговим підприємством»,  «1С:Бухгалтерія» та інші продукти – це конфігурації, які працюють на базі програмного продукту «1С:Підприємство». Сама платформа «1С:Підприємство» не працює без прикладних рішень, тобто конфігурацій, а конфігурації не працюють без цієї платформи.  «1С:Бухгалтерія» – це одна із конфігурацій, реалізованих на базі платформі «1С:Підприємство».

Як перенести програму 1С на інший комп'ютер?

Слід знати, що те, що ми звикли називати «програма 1С», насправді складається з двох необхідних складових – програмної оболонки та бази даних, в якій зберігаються дані, що створюються в процесі роботи користувачами. Програмну оболонку перенести на інший комп’ютер неможна, її можна лише встановити на комп’ютер чи видалити з нього. А базу даних можна легко перенести на інший  комп’ютер. Для цього можна скористатися штатним засобом відвантаження та завантаження бази даних, який доступний із режиму «Конфігуратор» програмної оболонки «1С:Підприємство 8». 

Як перенести дані звіту із 1С в Excel?

Продукти 1С дозволяють зберігати інформацію у форматі Excel. Для цього необхідно сформувати в 1С звіт, в меню «зберегти як» вибрати формат Excel і зберегти документ у потрібній папці. 

Який термін корисного використання програм 1С для списання їх в бухгалтерському обліку?

Якщо комп’ютерна програма віднесена до складу основних засобів, то в податковому обліку її відносять до групи 4 зі встановленням мінімально допустимого терміну корисного використання 2 роки. Особливості податкового обліку основних засобів регулюються нормами статей 145-146 Податкового кодексу. 

Як дізнатися дані про встановлену конфігурацію, поточну редакцію та дані про платформу?

Дізнатися інформацію про поточну редакцію, платформу та конфігурацію можна, якщо зайти в програму та вибрати пункт меню: Помощь\О программе (для версії 7.7) або Справка\О программе (для версії 8.х). Відкриється вікно з необхідною інформацією.

Чому потрібно обновляти конфігурацію регулярно?

Фірма 1С рекомендує регулярно оновлювати конфігурації. Наприклад, в оновленнях для бухгалтерського обліку враховуються зміни у законодавстві, без оновлень програми можуть виникати помилки. 

Де взяти оновлення 1С?

Оновлення можна завантажити на сайтах фірми 1С та на сайтах партнерів. 

Як підключити зовнішню обробку?

Зовнішні обробки не входять до складу прикладного рішення 1С. Їх перевага в тому, що вони не змінюють структуру самого продукту 1С. Для підключення зовнішньої обробки необхідно виконати такі кроки:

  • зберегти файл із зовнішньою обробкою на диск комп’ютера;
  • відкрити в меню "Сервис" - "Дополнительные отчеты и обработки" - "Дополнительные внешние обработки";
  • у вікні, що відкрилося, натиснути "Добавить", відкриється вікно реєстрації зовнішньої обробки;
  • натиснути "Заменить файл внешней обработки" і у вікні, що відкрилося, вибрати файл обробки з диску комп’ютера;
  • при необхідності змінити назву обробки в полі "Наименование".
В чому різниця між "1С:Управління торгівлею" та "1С:Управління торговим підприємством"?

Обидва продукти розроблені для торгових підприємств. На відміну від «1С:Управління торгівлею» в «1С:Управління торговим підприємством» реалізований розрахунок собівартості, бухгалтерський облік, розрахунок зарплати, є можливість формування звітності. Таких функцій немає в «1С:Управління торгівлею». Якщо у торгового підприємства є невелике виробництво (наприклад, воно не лише продає товар, але й займається його фасуванням, формуванням наборів тощо), у такому випадку підійде продукт «1С:Управління торговим підприємством».